Java - darmowe książki i tutoriale

W sieci dostępnych jest kilka darmowych pozycji książkowych dla chcących nauczyć się podstaw programowania w języku Java. Znajdziemy zarówno całe książki jak i przykładowe rozdziały (po polsku i po angielsku). Dobrze jest również znać strony z sensownymi tutorialami.

Zacznijmy od książek. Thinking in Java to to najbardziej znana i popularna książka dotycząca podstaw jak i zaawansowanych możliwości Javy. W wersji angielskiej jest ona dostępna za darmo na stronie autora: http://www.mindview.net/Books/TIJ/. Wersja polska niestety nie jest darmowa.

Kolejna pozycja w języku angielskim to dość spore opracowanie How to Think Like a Computer Scientist dostępne w formie PDF'a pod adresem: http://www.greenteapress.com/thinkapjava/thinkapjava.pdf. Książka zawiera wprowadzenie do Javy oraz kilka rozdziałów poświęconych algorytmom i strukturom danych. Bardzo ciekawą pozycją jest również Introduction to Programming in Java Roberta Sedgewicka i Kevina Wayne'a. Znajdziemy w niej interesujące przykłady jak i nieszablonowe podejście do wielu aspektów programowania (język angielski). Całość dostępna tutaj: http://introcs.cs.princeton.edu/java/home/. Inną polecaną książkę o tytule Introduction to Programming Using Java znajdziecie pod adresem: http://math.hws.edu/javanotes/. Poza wstępem do programowania autor opisuje zaawansowane struktury danych, strumienie wejścia/wyjścia jak i programowanie z wykorzystaniem graficznego interfejsu użytkownika. Pozostałe pozycje w języku angielskim to:

Po polsku wybór pozycji jest znacznie mniejszy. Większość to bardzo dobre tutoriale wprowadzajace do języka jak i również przybliżające trochę bardziej zaawansowane zagadnienia i tak:

Możemy również poczytać rozdziały książek dostępnych w księgarniach internetowych np.:

...i jak zawsze zostaje Kodatnik ;)

Jesli znacie jakieś inne ciekawe kursy, darmowe podręczniki to dajcie znać o nich w komentarzach.

4 Komentarze - Java - darmowe książki i tutoriale

java tutorial pisze...

Lepiej uczyć się programowania poprzez praktykę dlatego warto przeglądać przykładowe programy:)

java pisze...

Dzięki, fajna lista przykładów i kursów.

Fawad Umair pisze...

Pobierz książek komputerowych w którymkolwiek z tej linii są naprawdę ładne infomation .

Computer books

Qassim Uni pisze...

Swiming is the best exercise in summer and running in winter
QU-IT & QU

Prześlij komentarz

Możesz użyć niektórych tagów HTML, takich jak <b>, <i>, <u>, <a> Nie spamuj :)

Popularne posty